Home » Dom Studencki

Dom Studencki

W Domu Studenckim Jowita mieszkają studenci, doktoranci oraz pracownicy Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Opis standardu

Pokoje studenckie znajdują się na piętrach od 2 do 10. Piętra podzielone są na segmenty, na które składają się dwa pokoje ze wspólną łazienką. Dysponujemy pokojami 1- i 2-osobowymi. W każdym pokoju jest w lodówka.

  • Piętro 2: znajduje się tu 30 pokoi 1-osobowych. Piętro to administrowane jest przez Dział Współpracy z Zagranicą UAM. Mieszkają na nim zagraniczni doktoranci i pracownicy uczestniczący w różnych programach międzynarodowych (poza programem Erasmus+)
  • Piętra 3-8: pokoje 1 i 2-osobowe
  • Piętra 9-10: po modernizacji, pokoje 1 i 2-osobowe

Do dyspozycji studentów jest 6 pralni (na piętrach 2, 4, 6, 8, 9  i 10) oraz 9 kuchni (jedna na piętro) a także siłownia. W domu studenckim jest 5 pokoi cichej nauki.

W pokojach studenckich, na korytarzach i w kuchniach założona jest instalacja przeciwpożarowa podłączona do systemu monitoringu. Na terenie domu studenckim obowiązuje całkowity zakaz palenia papierosów i papierosów elektronicznych.

W piwnicy posiadamy przechowalnię rowerów. Wszelkich informacji na temat sposobu korzystania z przechowalni udziela recepcja.

Internet

Dostęp do uniwersyteckiej sieci komputerowej nie jest anonimowy.

W każdym pokoju studenckim (piętra 2-10) znajdują się dwa gniazdka lokalnej sieci komputerowej umożliwiające podłączenie do Internetu. Do podłączenia wystarczy kabel sieciowy z wtyczkami typu RJ-45, który należy kupić we własnym zakresie. Do pracy w sieci komputer wymaga prostej konfiguracji. Pracownicy Centrum Informatycznego UAM pełnią w DS Jowita dyżury, podczas których pomagają konfigurować komputer oraz udzielają informacji na temat sieci komputerowej.

Na parterze w holu przy recepcji uruchomiony jest system bezprzewodowego dostępu do Internetu w ramach usługi eduroam (WiFi).

Szczegółowe informacje na temat dostępu do Internetu znajdują się na stronie http://eduroam.amu.edu.pl/

Pokoje 1- i 2-osobowe na piętrach 2-8

Pokoje 1 i 2-osobowe na piętrze 9 (po modernizacji)

Pokoje 1 i 2-osobowe na piętrze 10 (po modernizacji)

Piętra w DS Jowita

Piętra w DS Jowita – piętro 10 po modernizacji